T O G D
1. Фестивал средњошколског театра

1. Фестивал средњошколског театра

Први фестивал средњошколског театра у Дервенти


У ЈУ Центар за културу Дервентаспуштена је завјеса на Први фестивал средњошколског театра, који је окупио учеснике из девет општина и градова Републике Српске.

Награда за најбољу представу у категорији позоришта додијељена је Театру младих Бијељина за представу „Кад смо ми били у нашим годинама“, док је у категорији средњих школа најбољом проглашена представа „С друге стране сна“ бањалучке гимназије.

За најбоље глумце у категорији средњих школа проглашени су Лена Јањетовић и Михајло Радоја, док су у категорији позоришта признања за најбољу глумицу и глумца добили Исидора Аџић и Матеј Вуковић.

Фестивал је окупио 11 представа, од чега је осам настало по ауторским текстовима ученика и њихових професора и ментора, што је посебно истакнуто као вриједан допринос развоју младог стваралаштва.

Овај догађај, чији је генерални покровитељ Градска управа Дервента, значајно је допринио промоцији Дервенте као града који подржава младе умјетнике и развој културне сцене у региону.