1. Фестивал средњошколског театра
Први фестивал средњошколског театра у Дервенти
У ЈУ „Центар за културу Дервента“ спуштена је завјеса на Први фестивал средњошколског театра, који
је окупио учеснике из девет општина и градова Републике Српске.
Награда за најбољу представу у
категорији позоришта додијељена је Театру младих Бијељина за представу „Кад смо
ми били у нашим годинама“, док је у категорији средњих школа најбољом
проглашена представа „С друге стране сна“ бањалучке гимназије.
За најбоље глумце у категорији средњих
школа проглашени су Лена Јањетовић и Михајло Радоја, док су у категорији
позоришта признања за најбољу глумицу и глумца добили Исидора Аџић и Матеј
Вуковић.
Фестивал је окупио 11 представа, од
чега је осам настало по ауторским текстовима ученика и њихових професора и
ментора, што је посебно истакнуто као вриједан допринос развоју младог
стваралаштва.
Овај догађај, чији је генерални
покровитељ Градска управа Дервента,
значајно је допринио промоцији Дервенте као града који подржава младе умјетнике
и развој културне сцене у региону.

