T O G D
Првенсво БиХ у мото-кросу

Првенсво БиХ у мото-кросу

Првенство БиХ у мото-кросу


„Мото-крос излетиште Дервента“ било је домаћин прве овосезонске трке Отвореног првенства БиХ у мото-кросу, која је одржана 23. априла.

Организатор такмичења, МК „Мирон Мото“, више мјесеци је радио на припреми стазе и уређењу околиша, уз значајна улагања и подршку пријатеља клуба. Захваљујући томе, стаза је ове године била подигнута на још виши ниво, што је допринијело квалитету такмичења.

Трка је привукла велики број возача и посјетилаца, који су имали прилику да уживају у узбудљивим вожњама и уређеном природном амбијенту излетишта. Организатори су посебан акценат ставили и на очување околиша и унапређење простора за рекреацију.

Ова спортска манифестација допринијела је промоцији Дервенте као активне спортске и туристичке дестинације.