Првенсво БиХ у мото-кросу
Првенство БиХ у мото-кросу
„Мото-крос
излетиште Дервента“ било је домаћин прве овосезонске трке Отвореног првенства БиХ
у мото-кросу, која је одржана 23. априла.
Организатор
такмичења, МК „Мирон Мото“, више мјесеци
је радио на припреми стазе и уређењу околиша, уз значајна улагања и подршку
пријатеља клуба. Захваљујући томе, стаза је ове године била подигнута на још
виши ниво, што је допринијело квалитету такмичења.
Трка је
привукла велики број возача и посјетилаца, који су имали прилику да уживају у
узбудљивим вожњама и уређеном природном амбијенту излетишта. Организатори су
посебан акценат ставили и на очување околиша и унапређење простора за
рекреацију.
Ова спортска
манифестација допринијела је промоцији Дервенте као активне спортске и
туристичке дестинације.

